| T3cHn0loGi3 a întrebat:

Salut am o placa de baza AsRock H61 M DGS si procesorul Intel g2020 ivy bridge 2. 9GHz, si o placa video nVIDIA gt 630 2gb, cred ca placa video nu mai merge si am schimbat din bios acolo la cpu sa folosesc onboard nu pci exxpress dar nu mi se deschide monitoru, adica ramane negru. Stie cineva ce sa fac?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Poti sa incerci si asta. Daca nu trebuie sa mergi la un service.

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ai schimbat si cablul din spatele PC-ului? El trebuie mutat din placa dedicata in placa onboard.

| T3cHn0loGi3 explică (pentru Salontanul):

Da, am schimbat, gen cand pornesc pc, imi apare placa de baza gen, la inceput, si dupa ramane negru ecranu

| T3cHn0loGi3 explică (pentru T3cHn0loGi3):

Trebuie sa mai fac alte setari din bios? Sau trebuie sa scot placa video si dupa sa incerc sa pun onboard.

| Salontanul a răspuns (pentru T3cHn0loGi3):

Poti sa incerci si asta. Daca nu trebuie sa mergi la un service.