| Jorjik a întrebat:

Salut, am o placa de baza lga1151 de la gigabyte ultra durable, si cand inchid pc ul nu se intrerupe alimentarea tastaturi si a mausului, am verificat pe net si nu am gasit nimic nu am intrat sa caut prin bios ca nu am timp.

Răspuns Câştigător
| SasaSasa2000 a răspuns:

Salut,cred că acele porturi USB-A sunt OTG, iar porturile USB OTG livrează curent electric chiar și după ce PC este stins, dar rămâne în priză, sau daca are o baterie, ia curentul electric din baterie.
Sfatul meu este sa alegi alte porturi USB pentru mouse-ul tău și keyboard-ul tău.

| SasaSasa2000 a răspuns (pentru SasaSasa2000):

Voiam sa spun USB PD, nu OTG, le am încurcat, scuse.

| Jorjik explică (pentru SasaSasa2000):

Multumesc mult.

| Jorjik explică (pentru SasaSasa2000):

Pana acum imi inchideam pc ul si il opream alimentarea din sursa are un switch.