| GmFb_Alex_1999 a întrebat:

Salut am o placa video ATI Radeon HD4650 1 GB 128biti.
Daca i dau overclock de la 600 ( core clock ) la 650 se intampla ceva?
Si la memory clock de la 400 la 450 la fel se intampla ceva?
Dau funda

Răspuns Câştigător
| Zangetsu a răspuns:

Nu cred ca se intampla ceva. Dar sa faci un test de stres cu furmark ca sa vezi daca apar artefacte si la ce temperatura maxima ajunge. 80 de grade ar fi ok pentru temperatura maxima. Daca apar artfefacte, mai scazi din frecvente si testezi din nou ca sa afli frecventele maxime stabile.