| Gamer2000 a întrebat:

Am o Placa Video Gainward Nvidia 9600GT 512 MB si de acum jumate de an imi face o problema si anume: In timp ce ma joc anumite jocuri cum ar fi in cazul meu Nfs Hot Pursuit, Sims 3 si Flat Out 2 imi face niste artifacte de genu varfuri de alea ascutie negre sau cate odata ecranul este negru si se vede nu mai masina.Am de mentionat ca : 1. Nu este Monitorul de vina, 2.Placa este scuturata de praf, 3.Nu stiu daca a fost facut OC pe ea, 4. in modul desktop sau navigare pe net sau etc in afara de jocuri nu apare zare de artifact merge perfect, 5.Sursa este de 550w un Segotep, 6.Placa merge pe frecventele din fabrica (in momentul de fata nu este OC, 7. Ultimele drivere sunt instalate de pe site-ul Nvidia. 8.De la pornirea pc-ului pana la afisarea in modul desktop apar 12 coloane cu mici patratele verzi pe orizontala iar placa se tureaza, cand ajunge in modul desktop merge absolut perfect. 9. In jocuri sau in vizionarea hd pe youtube grafica este la fel de buna ca una nou-nouta, doar ca apar acele artifacte in timpul rularii jocurilor. 10.Configuratia mea :
Placa Video: Gainward Nvidia 9600GT 512 MB
Procesor : Intel Pentium Dual Core E2160 1,8 Ghz
Memorie Ram:2 Gb
Sursa Segotep RP550 W
HDD Samsung 16 Gb
Placa de baza : Msi Ms-7236 VER 2.5 945 Neo5
Sistem de operare: Windows 8.1
Va rog din suflet! cei care ma pot ajuta cu un sfat bun sa rezolv aceasta problema!

4 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Vinde-o cit mai poti. E pe duca.

| bogdan324 a răspuns:

Ce raspunsuri incurajatoare...un prieten a avut problema asta cu 8600gt, i-am instalat cele mai noi drivere si pac, problema rezolvata!
Deci instaleaza cele mai noi drivere de la nVIDIA

| bogdan324 a răspuns (pentru bogdan324):

Hm,vad acum ca ai instalat driverele, totusi nu incurajez teoria de a fii stricata fiindca probabil nu iti permiti una noua, incearca sa montezi placa video pe un pc la un prieten si vezi daca ai aceeasi problema

| Alexsk8CvD a răspuns:

Wood Pcwinking