| mafiot1 a întrebat:

Salut.Am o placa video integrata si vreau sa aflu mai multe detalii despre ea.Va rog frumos sa imi spuneti ce program sau ce alte metode sunt ca sa aflu.

Răspuns Câştigător
| P4rAd0x a răspuns:

Salut. Primul pas este sa ai in vedere sa nu descarci niciun program de acest gen, sau sa ai cumva impresia ca te-ar putae ajuta un site care presupune ca te va ajuta in acest sens.
Sunt mai multe metode in a afla ce placa video ai. Poti sa aflii, de exemplu, folosind START + R. In continuare trebuie sa deschizi Device Manager-ul, scriind in spatiul acela "devmgmt.msc", fara ghilimele. In momentul in care ai ajuns la Device Manager cauta acolo "Display Adapters", apesi acolo, dupa care vezi numele placii video pe care o ai si apesi click dreapta pe ea, dupa care pe Properties. La "Resources" ai specificatiile tehnice.
A doua metoda ar fi tot de la START + R, scrii acolo "dxdiag", fara ghilimele. La a doua metoda mi se pare mai clar sa le vezi, dar o alegi si tu pe care vrei.