| Buzdea_Dinamo_Catalin_1994 a întrebat:

: Salut! Am o problema: Am incercat sa imi reinstalez minecraft. Am dat pe el si zice asa : zice : windous nu poate deschide acest fisiere. Pt a deschide fisierul, winodus trebuie sa stie ce program doriti sa utilizati pentru al deschide.Ce intetionati: 1. se utilizeaza un serviciu web pentru a gasi programul adecvat 2. se selecteaza un program dintr-o lista de programe instalate. eu am bifat 2, si acolo am zis ca prin minecraft... si acum TOATE programele din calculator arata iconita de la minecraft si mi se deschide minecraftu. exemplu: dau sa deschid chorme, si in loc sa-l deschida, deschide minecraftul. HELP PLZZ sad sad sad
Dau funda sad

2 răspunsuri:
| AlexandruAdrianPetrovschi a răspuns:

***! probabil ai avut un bug cand ai deschis scurtatura de la minecraft, si acum probabil ai setat ca scurtatura sa fie deschisa cu minecraft, iar acum calculatorul tau deschide scurtaturile de la toate programele cu minecraft, felicitari, nici eu nu as fi putut suci windowsul mai tare decat tine, daca problema persista, sa ma contactezi

| Rohnean_Florin_1980 a răspuns:

Incearca Java.