| CurcubeulColorat a întrebat:

Ce program trebuie sa am pentru a citi fisiere de tip doc? Imi deschide fisierul dar nu apar litere, ci niste semne.

4 răspunsuri:
| Ana213 a răspuns:

Tu ai Microsoft office 2003 iar doc-urile nu ti le vede, pentru a putea fi citite ai nevoie de extensia asta
http://www.microsoft.com/......tails.aspx

Dai download si instaleza, garantez ca functioneaza.

| DEBrown a răspuns:

Microsoft Word este programul pentru fisierele tip doc. Mai sunt si altele: open office, wordpad.

Problema nu este de la program, ci de la fisierul pe care il ai. E posibil ca el sa nu fie compatibil cu versiunea ta sau sa fie scris cu un font pe care tu nu il ai. Vorbeste cu cel care a creat documentul si poti afla exact care e problema.

| Minnie a răspuns:

Incearca cu Notepad sau Wordpad daca nu merge cu Word

| agentulagent a răspuns:

Instaleaza Microsoft Office 2010... fundita