| BigDaddy a întrebat:

Salut.Am o problema.Am instalat jocul BioShock Infinte si cand il deschid imi zice asa:"BioShock Infinite requires that your graphic hardware be compatible with DirectX10 or DirectX11, and have the DirectX 11 runtime installed,,.Ce sa fac? Am windows 7 am direct X 11 instalata.Va rog ajutatima.Chiar vreau sa joc jocul asta.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai dx 11 este instala tin windows 7, dar placa ta video nu cred ca suporta dx 11, asa ca ia-ti dx 11 runtime, si ia-ti cele mai nou driver la placa video

2 răspunsuri:
| XPrototypeX a răspuns:

Uite care e problema:tu poate ai instalat cea mai recenta versiune DriectX dar poate nu e compatibila cu placa ta video.Totusi,daca ma insel, poti incerca sa instalezi DirectX Runtime insa... Daca nu da niciun rezultat instaleaza deasemena si cele mai noi drivere la placa video etc.

| BigDaddy explică:

De unde pot lua Direct X 11 runtime