| BloodFactory a întrebat:

Salut, am o problema...am sa imi cumpar un laptop pentru gaming si am optat pentru acesta care in raport cu pretul este dupa mine extrem de bun, incalzire buna etc
http://www.pcgarage.ro/......nux-black/
Insa am vazut ca toata lumea fuge de Acer? Dc?
Seria v3 am auzit ca este buna ceea ce este bine, dar dc nu e bine sa iau Acer, dc sa ma feresc de Acer?
Vreau sa stiu daca e bine sa iau un Acer si daca o sa am probleme, multumesc!

3 răspunsuri:
| Epigonul a răspuns:

Daca tot vrei pentru gaming nu iti cumpara laptop, nu este o decizie buna.La banii astia iti faci o unitate avion, impreuna cu mouse si tastatura de gaming, crede-ma.Laptopul va fi bun o vreme, pana va incepe sa se incalzeasca mult prea tare, in timp ce cu unitatea nu vei avea astfel de probleme.Nu faci o afacere buna daca iti iei laptop pentru gaming repet! Nu stiu cine se fereste de Acer, sunt laptopuri foarte bune.Am laptop Acer de vreo 3-4 ani de zile si inca merge fara probleme.Dar la banii aia ti-am spus, ai putea opta pentru o unitate extrem de buna, gandeste-te bine inainte sa faci pasul asta.

| BloodFactory explică (pentru Epigonul):

Nu imi cumpar unitate pentru ca trebuie sa mai bun bani si pentru monitor..etc, in orice caz acest Acer din reviweul facut de eubola si de comentarii are o incalzire foarte buna.

| Epigonul a răspuns (pentru BloodFactory):

Nu are nici o treaba faptul ca trebuie sa pui bani pentru monitor, in 34 de mil pe care esti dispui sa ii dai pe acel laptop te incadrezi sa-ti iei un avion de calculator si doua monitoare, daca chiar vrei asta.In fine, incerc sa te fac sa intelegi ca nu este ok sa iti iei un laptop daca vrei sa-l folosesti pentru jocuri, un calculator este mult mai bun, plus ca poti avea un monitor mult mai mare decat ecranul unui laptop, astfel rezolutia la jocuri va fi mult mai buna.Ai mai multe facilitati la un calculator. Faci cum crezi!