| Laurentiu_Irimia_2002 a întrebat:

am o problema cand vreau sa instalez de pe steam jocul Fallout Shelter imi apare o eroarea"platforma invalida" ce inseamna asta ca am mai primit si la alte jocuri cum ar fi dead by daylight(cand era gratis) deci...

Răspuns Câştigător
| catalin05022003 a răspuns:

Trebuie sa ai Windows 64 biti pe 86 biti nu merge

3 răspunsuri:
| IMihaitza a răspuns:

Vezi daca pc-ul are destula memorie sau daca are specificațiile necesare, daca nu dezinstalez a Steam și instalează la poate fi un bug

| IMihaitza a răspuns:

Uita-te la sistemul tau de operare, poate jocului i trebuie de exemplu Windows 10 pe 64bit
Dar tu ai Windows 10 pe 32bit, sau invers jocului i trebuie Windows pe 32bit și tu ai pe 64bit
(Exista unele versiuni de Windows care acceptă ață 32bit cat și 64 bit în același timp )
Pentru a afla ce sistem de operare ai da asta
Du-te pe my Computer
Da click dreapta (nu pe partiții in spațiu acela alb de sub partiții)
Alege proprietes, și acolo îți va da toate specificațiile pc-ului tau încearcă asta sau actualizează sistemul de operare bafta

| Laurentiu_Irimia_2002 explică (pentru IMihaitza):

Am windows 7 pe 32 bit.Deci problema e din cauza windows-ului apropo am 8gb ram ddr4 gtx 1050 msi si pentium g4400