| AlexAndru1312 a întrebat:

Salut, am o problema cu jocul Euro Truck Simulator 2, am un volan (Logitech Formula Vibration) care nu se sincronizeaza cu cel din joc. Cand misc putin de volan, cel din joc vireaza prea mult. Spuneti-mi ce setari ar trebui sa fac pentru a se sincroniza volanul cu ce din joc?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De obicei, problema e ca volanul este dat pe un mod de curse. Tot ce trebuie sa faci (la cele mai multe volane) e sa apesi pe un buton numit mode (sau daca nu e apesi pe un buton care vezi ca schimba culoarea unui mic led de pe volan). Daca ai apasat pe butonul mode si nu s-a schimbat nimic inseamna ca trebuie sa incerci combinatii (tii mode apasat si apesi pe butoane pana se schimba culoarea ledului). Sper ca asta sa fi fost problema.

| KKTGRS a răspuns:

Setari trebuie facute la volan, daca ai volan care se roteste 180°.Dai la maxim sensivity la volan si in joc:non-linearitate pe 0 si sensibilitate aproape de centru si la unghi-mort axa directie foarte putin.