| AndreiKiller98 a întrebat:

am o problema cu jocul Heavy Rain (de ps3) am consola modata, slim 160gb, Hard intern si am 3.55 si cand incerc sa pornesc jocul si cu Multiman si cu Gaia Manager ramane imaginea neagra am incercat sa bag si un PKG si nimic! daca imi puteti da un eboot ceva (un link) ca nu mai gasesc nimic! Multumesc

Răspuns Câştigător
| Reminisce a răspuns:

Cumpără jocul! Atunci sigur nu o să ai nici o problemă. În felul ăsta îi ajuți și pe cei de la Quantic Dream (producătorii jocului) pentru că au făcut o treabă extraordinară în realizarea acestui joc.

Baftă!

| AndreiKiller98 explică (pentru Reminisce):

Pai daca cumpar jocul si il bag in ps3 stric modarea (cel putin asa mi s-a spus)

| Reminisce a răspuns (pentru AndreiKiller98):

Nu cred că este cazul aici. Heavy Rain are nevoie de un FW mai mic de 3.55 și nici nu folosește online-ul. Sunt probleme la jocurile mai noi sau la cele care au multiplayer.

Nu susțin pirateria, deci îți sugerez să renunți la modare! Nu sunt jocurile atât de scumpe ca să nu-ți le permiți. Spre exemplu Heavy Rain îl găsești cam la 60-70 de lei. După ce l-ai terminat odată, nu cred că o să mai ai chef să-l joci și a doua oară, deci poți să-l vinzi mai departe cu 10 lei mai puțin decât l-ai luat. Ce înseamnă 10 lei? Nici cât un pachet de țigări.

Mult succes!

| AndreiKiller98 explică (pentru Reminisce):

Pai Uncharted 3 imi merge si e si mai nou!