| QuinnElite a întrebat:

Salut.Am o problema cu jocurile, atunci cand le rulez, se misca sacadat.Pe League of Legends de exemplu. merg 2 metri si se intoarce la locul initial desi am 170-180 fps si ping 32. Un alt exemplu, pe minecraft.Am 250-300 fps si se misca oribil. e ca si cum as avea 10 fps si totul se misca pentru 2 secunde si revine la pozitia initiala.
Aici sunt componentele mele:
-Placa video:Nvidia GeForce GT 730(2048 mb, 128 biti drr3)
-Procesor:AMD FX-4300 3.8Ghz Quad-core
-RAM:4 GB
-Placa de baza:ASROCK 970 Pro3 R2.0
-Monitor: Sony, 22 inch rezolutie 1920x1080
Tin sa mentionez ca toate componentele sunt noi, tot calculatorul(coolere, componente etc.) sunt curatate de praf iar pasta termo-conductoare este NOUA.

Link cum se misca pe
-Minecraft:https://www.youtube.com/watch?v=O5VezRBrg24&feature=yout u.be

13 răspunsuri:
| VladyXR a răspuns:

Imi pare rau, placa de baza se pare ca nu e potrivita cu placa de baza.
Procesoare suportate: AMD Phenom II X6
AMD Athlon II X4
AMD Phenom II X4
AMD Phenom II X3
AMD Phenom II X2 (exceptand 920/940)
AMD Athlon II X3
AMD Athlon II X2
.

| QuinnElite explică (pentru VladyXR):

Gresitwinking Cauta mai bine. Placa de baza este special facuta pentru procesoare AMD FX.Am cautat bine si suporta procesorul meu AMD FX-4300 8MB.
Si daca procesorul nu era compatibil cu placa de baza nu intra in socket si pe langa asta nu pornea calculatorul laughing))
Procesorul are socket AM3+, la fel si placa de baza. big grin

| VladyXR a răspuns (pentru QuinnElite):

Http://m.emag.ro/......DJ2BJBBBM/
Verifica specificatii.

| QuinnElite explică (pentru VladyXR):

Socket am3+, la fel si procesorul meu straight face Cauta tu mai bine

| VladyXR a răspuns (pentru QuinnElite):

Are Am3, dar tu macar ai vazut procesoarele suportate.

| QuinnElite explică (pentru VladyXR):

Am rezolvat, toate componentele erau compatibilewinking. Sursa era de vina, nu era indeajuns de puternica sa faca fata componentelor, asa ca am schimbat-o si acum merge perfect.

| VladyXR a răspuns (pentru QuinnElite):

Ai grija sa arunci sursa aia, ca in curand va miroase a ars, eram sigur de la asta.

| VladyXR a răspuns:

Scuze voiam sa zic procesorul.

| Vanqu1sh a răspuns:

Din ce spui tu singura concluzie care pot sa o trag este ca ai lag, probleme de la net mai bine spus, mai ai probleme si in alte jocuri online?

| Mentalist09 a răspuns:

Cred ca de la nethappy

| QuinnElite explică:

*Monitor SAMSUNG 22 inch rezolutie 1920x1080

| QuinnElite explică:

1.Lag nu am.(120 fps+ la toate jocurile)
2.Netul 100MBps de la rcs-rds
3.Da. am si pe alte jocuri online.
Tin sa mentionez ca temperatura componentelor nu trece de 45 C

| QuinnElite explică:

Astept alte pareri!