| DyRUS a întrebat:

As vrea sa rulez pe PC-ul meu GTA IV, am urmatoarele :
-Placa video:NVIDIA GeForce 6150SE nForce 430(512MB)
-Procesor:AMD Athlon 64X2 Dual Core 4200+(2 CPUs)-2. 2GHz
-Memorie RAM-2GB
-Memorie HardDisk-250 GB
Ma intereseaza daca merge, ca sa nu il instalez degeaba...
Ms.Anticipat!

Răspuns Câştigător
| eXperience a răspuns:

Salut, sincer nu o sa-ti mearga, sau daca iti va merge, cu setarile astea: 800x600, tot low, vsync off, shadow off etc. numai ca tot nu o sa il poti juca pentru ca vei avea injur de 5-10fps.
GTA IV este un joc care cere foarte multa putere din partea procesorului, iar tu stai foarte bine la acest capitol, dar placa ta video te da in jos foarte mult, daca vrei sa il joci trebuie sa faci un upgrade, si un upgrade ar fi binevenit si la RAM inca 2gb ar fi extrem de bine. [la RAM conteaza ce OS ai si presupun ca ai Win XP] ca la 7 sau vista, mai putin la 8 acestea mananca din RAM mai mult eu am 4gb ram si folosesc Win 7.
Oricum eu nu vorbesc in necunostiinta, am un prieten care are un sistem asemanator cu al tau numai ca are singlecore 1. 83ghz parca si Gta iv ii mergea cu setarile de mai sus cu vreo 2-6fps :))
uite si un video cu aceeasi placa video ca a ta:
http://www.youtube.com/watch?v=Hr0H6mt1ayg
Sper ca te am ajutat, bafta!

1 răspuns:
| SpikeSpigel a răspuns:

Ar trebuii sa mearga, mie pe un sistemputin mai diferit 500 Hard(Nu prea conteaz) 2 gb ram Placa de 1 gb si un dual core am rulat dat pe medium gta iv, dar l-am sters ca am porcaria asta de windows 8 care mananca toti ramii.