| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema cu laptopul(HP 630)si nu mai pot reinstala windowsul.Am incercat 2 windowsuri XP si acelasi rezultat, dupa ce se incarca Windows Setup imi apare Blue Screen of the Dead.Ce este de facut? Vre-o setare prin BIOS sau ceva?

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Laptopurile mai noi sunt facute sa nu accepte Windows-uri sub Windows 7. Poate fi si o defectiune. Incearca cu Windows 7 si spune-ne ce se intampla.

| MisterSTAG a răspuns:

Initial,laptopul avea Linux si l-am dus la cineva care se pricepea si mi-a pus Windows XP, iar acum vreau sa il reinstalez fiindca merge greu. Windows 7 nu prea as vrea sa imi pun deoarece laptopul este slabut(RAM 2GB, CPU Intel Celeron 1, 6GHz, GPU Intel HD Graphic s Family 512MB)si acel windows consuma multe resurse.