| bmw325 a întrebat:

am o problema cu pc-ul
cand ii pornit si il misc se blocheaza nu stiu de ce.i-am schimbat si windows si tot asa
ii un amd athlon 64x2 dual core 4000+
512 placa video
1GB ram
si inca o problema nu ma lasa sa bag windows 7 sau vista cand porneste sa se instaleze se incarca o linie si dupa aia imi apare ceva albastru si scrie....STOP:000....si niste litere
is noua aicii.....HELP!

5 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Te maninca tare? De ce ai pune W7/Vista pe 1 GB ram? In alta ordine de idei, verifica temperaturile si condensatorii de pe placa de baza/sursa.

| bmw325 explică (pentru KodrutZ):

Am mai bagat W7\vista si mera fff bine lucra destul de bine pentru 1GB dar de un timp nu ma mai lasa sa le bag

| KodrutZ a răspuns (pentru bmw325):

Da, merge superb Vista in 1 GB de ram. Ii dai drumul, deschizi IE si incarci o pagina Web, super! Problema e cind chiar ai ceva de facut cu el, nu doar sa rulezi un program fara sa il soliciti prea mult...
Cauta exact pe net eroarea respectiva. Posibil sa ai erori de la memorie sau probleme cu hard discul.

| bmw325 explică (pentru KodrutZ):

Am schimbat rami, am pus de 2gb noi si tot asa face cand il miscsad

| KodrutZ a răspuns (pentru bmw325):

Cum ziceam, sursa, placa de baza, condensatori. Verifica!