| narciosromantiber a întrebat:

Salut.Am o problema cu placa video.Cand intru in BIOS literele"l,m,n,k,o, z, si altele" imi apar sub forma de puncte asezate intr-un patratel; iar cand intru in windows imi apar niste dungi pe ecran care isi schimba culoare in functie de culoare fontului pe care apar :http://postimg.org/image/9ly5u3tmd/ si http://postimg.org/image/ogmr8a379/.

Daca mi-ati putea da un sfat sau sa-mi spuneti de la ce vine problema as fi recunoscator.
Funda!

Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

Memoria video prajita, posibil si procesorul video pe duca. Oricum, cu foarte mult noroc ai probleme la cablu sau de alimentare. Du janghina in service.

| narciosromantiber explică (pentru KodrutZ):

Nu stiu prea multi termeni de informatica. prin memorie video si procesor video te referi la placa video sau la procesorul obisnuit?

| KodrutZ a răspuns (pentru narciosromantiber):

Nope, memoria si procesorul grafic de pe placa video.

3 răspunsuri:
| narciosromantiber explică:

P.s:Nu accepta nici driver placa video.