| Hashimura a întrebat:

Am o problema cu routerul de cand l-am luat deoarece imi pica netu intr-una fara sa revina. Ideea e ca Am avut un router de 88 de lei care a mers bine pana intr-o perioada cand au aparut aceste caderi. Am cumparat un router de 150 de lei apoi cu aceleasi probleme imediat cum l-am luat. Apoi zicand ca sa iau ceva de calitate la 250 am luat iar altul. Din nefericire si pe acesta in pica netu zilnic sau chiar de 2 3 ori pe zi depinde de toate. Idee e ca pe wi fi nu pica niciodata insa in lan pica in prostie. Tot ce trebuie sa fac e sa scot routeru din priza apoi merge, sau sa mut cablu lan in alt port, dar pica la 2 ore dupa asta iar. Am o conexiune ppoe. Nu am net de la rds, e un fel de romtelecom. As dori sa stiu daca stiti vreo rezolvare.

1 răspuns:
| laurentiu80 a răspuns:

Pai daca problema persista pe 3 routere diferite, atunci incearca conectarea pe o alta placa de retea.