| tosibacaptiva1337 a întrebat:

Salut,am o problema destul de ciudata la unele jocuri cum ar fi fortnite si cs2, in cs2 am undeva la 150-200fps pe low iar placa video imi este utilizata 30% la rezolutie 4:3 1024-768 iar daca pun pe rezolutie 2k (1440p) am tot 150-200fps doar ca imi urca deja la 50% ulilizarea placi video la fel si in fortnite am intre 20-30% placa video si intre 100-150fps tot pe very low (si performance)
ce ar trebui sa fac ca placa mea video sa fie utilizata mai mult, doresc asta pentru ca de curand mi am achizitionat un monitor de 360hz si nici macar 200 fps nu obtin in aceste 2 jocuri tin sa mentionez ca am o configuratie destul de puternica i5-12400f,rtx 3070Ti, 16gb ram

2 răspunsuri:
| AndreiGorgo21 a răspuns:

S-ar putea sa nu fie necesar sa fie folosita mai mult, incearca vsync si reinstaleaza driverele, sa vezi daca poate ajuta.

| SfaturileLuCiarnau a răspuns (pentru AndreiGorgo21):

Esti un prost, n-are nici o treaba, nu mai da sfaturi cat traiesti