| Kalone a întrebat:

Am o problema.

Joc SA:MP, Si vreau sa am ping mai mic, constant.De obicei am 140+, si de multe ori iau desync din 10 in 10 minute.Am 100+ FPS Dar ping-ul imi da batai de cap

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut! În primul rând, nu te aștepta ca de fiecare dată când pui o întrebare, să îți și răspundă cineva neapărat. Nici eu nu am primit răspunsuri la toate întrebările puse (și mă aștept să nu primesc răspuns prea curând). Atunci când vrei să citești o întrebare pe TPU, o selectezi, nu? Nu iei prima întrebare care îți apare și îi răspunzi anapoda. Așa și cei mai mulți useri, probabil (nu știu, sunt mai ''nou''). Răbdarea e o virtute. Răspunsurile vor veni când te vei aștepta cel mai puțin în anumite condiții-de exemplu eu-mie nu îmi păsa că e acum 3 minute scris mesajul sau acum 5 ani, eu tot răspund.
În al doilea rând, ca să îți reduci ping-ul de pe server, poți încerca următoarele lucruri:
1. Dacă ești pe un router și ai IP dinamic, cum am eu, asigură-te că ceilalți membri ai familiei (sau chiar tu) nu descărcă sau uploadează nimic (fără descărcări pe net - când vrei să nu ai lag, nu uita sa INCHIZI programele cu care descarci/uploadezi exemplu un film pe Youtube ce intentionezi sa il publici).
2. Poate fi o problemă chiar de la internet (îi poți suna atunci când ai probleme pe cei de la internet și să le spui că întâmpini probleme de conexiune atunci când observi că ping-ul tău iar crește foarte mult).
3. Poate fi chiar și de la dispozitivele mobile-la un moment dat, unul din telefoanele de aici avea internetul deschis și aveam 5000 ping pe LoL, când am oprit WLAN-ul de pe telefon, am putut iar să joc, lipsit de probleme.
4. Dacă cele de mai sus nu funcționează, te-ai gândit că e cel mai probabil o problemă de la server? În cazul în care așa este, trebuie doar să fii calm și să accepți situația.
Sper că nu te-am supărat cu ceva spunându-mi punctul de vedere în privința faptului că voiai un răspuns rapid la întrebare. Să îmi spui dacă ți-a mers, te rog! happy

| Kalone explică (pentru anonim_4396):

Well, nu mai am problema de mult, mersi totusi ca ai incercat sa ma ajuti :3

| anonim_4396 a răspuns (pentru Kalone):

Oh, mulțumesc pentru fundă oricum. happy E ok dacă te adaug ca să văd mai ușor viitoarele posibile întrebări ale tale?

| Kalone explică (pentru anonim_4396):

Dap.

4 răspunsuri:
| Kalone explică:

Nimeni nu raspunde? Pe bune?