| Emanuelmessi a întrebat:

Salut, am o problema la controller-ul de xbox atunci când joc fifa începe sa facă joystick ul drept scheme singur, ce problema are?

2 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Nu stiu cum este la controllerul de xbox, eu fiind fan PS, deci nu am xbox, insa daca problema vine de la thumbstick atunci are drift, si necesita inlocuire, uneori se inlocuieste cu placa de sub el, alteori merge si prin curatare sau inlocuire a "cipercutelor"
La xbox controllerul este ceva mai "smecher"

posibila rezolvare usoara acasa : https://www.youtube.com/watch?v=n0gjBNBcdeE

| lpavel a răspuns:

Are joysteackul blocat, trage-l in sus si se rezolva dar s-a cam stricat va trebui sa iei altul...