| AndreiBlackJok3r a întrebat:

Salut am placa video cu dx 10.1 radeon 4850 si vreau un fixer pentru direct x 11 pentru call of duty ghost

3 răspunsuri:
| AdreAdre a răspuns:

Acel DirectX inseamna de fapt pixel shader de la placa video. Nu poti juca un joc care cere DirectX 11 ( pixel shader 5.0) cu placa ta video care are DirectX 10.1 ( pixel shader 4.1).+ placa de fapt se numeste Ati Radeon HD 4850.Presupun ca ii de 512MB.Pentru jocul ala iti recomand un HD seria 6000 de 1GB, aia are DirectX 11.

| AdreAdre a răspuns (pentru AndreiBlackJok3r):

Oricum, DirectX 11 inseamna pixel shader 5.0 iar placa ta video stie doar 4.1. un Ati Radeon HD 6000 sau mai amre, GeForce GTX 550 sau mai mare, au pixel shader 5.0.