| BogdyBv a întrebat:

am si eu o intrebare.am un procesor: Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU E4500 @ 2.20GHz (2 CPUs), ~2.2GHz si o placa video: NVIDIA GeForce 8400 GS

vreau o placa video mai buna. ce imi recomandati? ca nu ma pricep am inteles ca trebuie sa se potriveasca cu procesorul

multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Generation22 a răspuns:

Pai ar trebui sa iei o placa NVIDIA GeForce 9700 GS si vezi ca trebuie sa aiba aceeasi frecventa sau chiar mai buna daca vrei sa functioneze mai rapid PC-ul tau (adica fara sa se intrerupa sau alte chesti si se misca foarte repede) si eu ti-as sugera sa iti iei si frecventa mai buna (GHz) adica sa iti iei de vreo 4.2-4.5 cam asa! Sper ca ti-am fost de folos acum imi dai si mie fundita plz te rog mult? :S

| BogdyBv explică (pentru Generation22):

Mersi de raspuns...si nu e pentru rapiditate. vreau sa imi mearga mai multe jocuri noi!

1 răspuns: