| legendarytonyhawk a întrebat:

Ce placa video imi trebuie pentru gaming daca am:
Ram-2 gb
Directx-11
Procesor-Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU E4500 2.20GHz(2CPUs)
Orice pret. As dori cat mai rapid raspunsul. Daca exista nelamuliri spuneti-mi. Funda.

Răspuns Câştigător
| taken a răspuns:

Nu este vorba de funda aici. Faci un efort si o iei pe aia.Nu ma bag sa-ti recomand o placa video pana in 200 lei cum zici tu.Sunt foarte slabe.

14 răspunsuri:
| darksy36 a răspuns (pentru taken):

LOL 130 de milioane. prea mult ma.

| taken a răspuns (pentru darksy36):

Am glumit(daca a spus orice pret).180 nu 130.
Asa ceva ar fi foarte bun:
http://www.pcgarage.ro/......5-192-bit/

http://www.pcgarage.ro/......-bit-hdmi/

| legendarytonyhawk explică (pentru taken):

As vrea sa fie pana in 300 lei.

| taken a răspuns (pentru legendarytonyhawk):

Http://www.emag.ro/......ELF4KBBBM/
Vad ca are 4GB RAM(chiar daca DDR 3).

| legendarytonyhawk explică (pentru taken):

Vad ca are 4GB, adica mult.O sa imi mearga?

| taken a răspuns (pentru legendarytonyhawk):

Cu 300 lei nu cred ca gasesti ceva mai bun.

| legendarytonyhawk explică (pentru taken):

Iti dau funda daca gasesti ceva care sa imi mearga si sa fie pana in 200 lei.

| Me2 a răspuns (pentru legendarytonyhawk):

Uite,daca poti face efortul pana la asta
http://www.pcgarage.ro/......5-128-bit/
Nu te uita ca aia are 4gb, e slaba pentru ca e ddr3, memorie mult mai lenta decat ddr5, cei 3 gb in plus nu o ajuta cu absolut nimic
iar daca nu poti sa cumperi placa video de mai sus, ia'o pe asta in 200 lei
http://www.pcgarage.ro/placi-video/sapphire/radeon-hd5570-1gb-ddr3-128-bit/

| Me2 a răspuns (pentru legendarytonyhawk):

Si apropo, mai baga inca 2 gb ram acolo

| taken a răspuns (pentru Me2):

ELeCtr0 totusi cu 4 GB DDR 3 sa fie mai slaba decat aia cu 1 GB DDR5?
Eu am 1 GB DDR 3 (intr-adevar este pe bus 256 bit) si am jucat si Battlefield 3 (cu toate la low dar l-am jucat).Eu am nVIDIA geforce 9800 GT.
Chiar asa mare sa fie diferenta?
Nu te contrazic, doar intreb.Esti sigur de ceea ce spui?

| Me2 a răspuns (pentru taken):

Sunt foarte sigur, memoria conteaza doar daca joci la rezolutii foarte mari, si acolo sunt suficienti 2-3 gb, dar placa aia video chiar si cu cei 4 gb e destul de lenta si nu ii va folosi pe toti, e lenta pentru ca e ddr3, daca ar fi ddr5 ar fi alta treaba, de asta i-am pus modelul cu ddr5, chiar daca are cu 3gb mai putin e mai peformanta, mai rapida.

| legendarytonyhawk explică (pentru Me2):

Mersi.Daca imi merge esti foarte tare.

| taken a răspuns (pentru legendarytonyhawk):

Nu este vorba de funda aici. Faci un efort si o iei pe aia.Nu ma bag sa-ti recomand o placa video pana in 200 lei cum zici tu.Sunt foarte slabe.

| legendarytonyhawk explică:

As vrea sa fie pana in 250-300 lei.