| PăunAlexandru101321 a întrebat:

Salut, am și eu o întrebare, as vrea și eu sa îmi cumpăr un monitor de gaming de 144 hz și ma întrebam dacă va merge freesync pe o placa video gtx, mai exact un gtx 1060 6gb am văzut videoclipuri pe Youtube ca merge dar nu sunt sigur dacă va merge asa ca nu as vrea sa dau bani degeaba pe un monitor.

1 răspuns:
| lpavel a răspuns:

Ar trebui sa mearga dar de ce te intereseaza asta atat de mult? Ce fara freesync nu mai e bun monitorul sau nu te inteleg? eu am aceasta optiune si nici nu l-am conectat si nici nu-i simt lipsa, deci explica-mi si mie!