| Wo0W a întrebat:

am si eu o intrebare. Care din aceste versiuni de placi video este mai buna pentru jocuri? http://www.emag.ro/......EY9XDBBBM/ sau http://www.emag.ro/......E113TBBBM/

Răspuns Câştigător
| GabiDumitrescu a răspuns:

Procesorul e MULT prea slab, macar un X2 5200+ daca gasesti sa pui... Uite, au am avut din 2007 pina de curind un X2 4000+ si, inainte de upgrade, aveam aceeasi placa video ca acum, un HD 4770. Vroiam sa imi iau un 7770, dar dupa ce am vazut cit de bine merg toate cu procesor nou si 8 GB ram, am lasat-o pe aia veche (procesorul e un i3 2120). Ideea e ca ce imi mergea inainte abia acceptabil cu setari pe medium/high, acum imi merge perfect cu totul la maximum (de exemplu WarThunder si WoT). La tine, nu o sa scoti din placa video nici macar 30% din ce poate cu antichitatea aia de procesor.

3 răspunsuri:
| Zangetsu a răspuns:

Asus e putin mai buna ca are frecventa procesorului cu 10mhz mai mult dar mai bine iti iei asta, http://www.pcgarage.ro/......5-128-bit/

| Wo0W explică (pentru Zangetsu):

cu 4 gb ddr2 si amd athlon 64 3200+ si placa care ai spus tu o sa mearga gta4 destul de bine?

| Wo0W explică (pentru GabiDumitrescu):

Ok multumescbig grin

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Wo0W):

Procesorul e MULT prea slab, macar un X2 5200+ daca gasesti sa pui... Uite, au am avut din 2007 pina de curind un X2 4000+ si, inainte de upgrade, aveam aceeasi placa video ca acum, un HD 4770. Vroiam sa imi iau un 7770, dar dupa ce am vazut cit de bine merg toate cu procesor nou si 8 GB ram, am lasat-o pe aia veche (procesorul e un i3 2120). Ideea e ca ce imi mergea inainte abia acceptabil cu setari pe medium/high, acum imi merge perfect cu totul la maximum (de exemplu WarThunder si WoT). La tine, nu o sa scoti din placa video nici macar 30% din ce poate cu antichitatea aia de procesor.