| ShadowSir a întrebat:

Salutari TPU! Am de pus o intrebare, vreau sa imi achizitionez o placa video ASUS de pe eMAG http://www.emag.ro/......E113TBBBM/
Am un procesor Intel Core i3 3.1 ghz insa am inca PC-ul in garantie, placa avand nevoie de minim 450W eu nu pot deschide sa ma uit la sursa unitatea deoarece are sigilii pe ambele parti -.- (o idee aiurea chestia asta cu sigiliile). Exista alta metoda de a afla cati W are sursa?

Multumesc!

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Ai doua variante!
-ori ii rupi sigiliile (pierzi garantia) si ii faci tu singur upgrade-ul acasa, in felul asta vezi si cat are sursa si poti inlocui si placa video si de altfel vezi daca este compatibila si placa de baza.(daca iti spun ca are 500W sursa tot trebuie sa rupi sigiliile pentru instalarea placii video)
-ori te duci la un service autorizat si iti face ei upgrade-ul (in felul acesta nu pierzi garantia)si iti pastrezi sigiliile.