| mihaita3vip a întrebat:

de ce nu pot juca Hitman Absolution imi zice : Failed to initialize Directx 11, Ce se intampla am directx11 de ce nu merge ca sa-i fac. Multumesc.

2 răspunsuri:
| SilviaDulcik a răspuns:

Posibil sa nu ai placa video cu tehnologia Dx11. Daca te uiti la rubrica System din DirectX Diagnostic Tool si scrie acolo DirectX Version : Dx 11 asta nu inseamna ca beneficiezi de aceasta tehnologie fara placa video cu Dx 11.

In concluzie iti trebuie o alta placa video.

| mihaita3vip explică (pentru SilviaDulcik):

Pai am o placa video nVIDIA 610m 1gb la un notebook Asus x55vd procesor Intel pentiun dual-core b980 2.4 ghz 4gb ram ddr3 nu stiu l-am instalat a 3 oara si prima data am facut updfate la windows 7 si atunci mi-a zis alta eroare deci...