| FlorinPx a întrebat:

Am si eu o intrebare imi merge GTA V pe:
Procesor: AMD athlom(tm) II x2 240 processor, mmx, 3dnow 2cpu 2.8 ghz
Ram: 2gb
Placa video: Nvidia GeForce 9600Gt 512
Windows: XP
Ofer Funda

Răspuns Câştigător
| AlexandruAdrianPetrovschi a răspuns:

Ai RAM-ul cam mic, dar procesorul si placa video tare... nu stiu ce sa zic, s-ar putea sa mearga, nu stiu sigur, sa-ti zica cineva mai "expert"

4 răspunsuri:
| dge18 a răspuns:

Deci procesorul e cat de cat bun pentru GTA 5 trebuie minim 3.0 ghz deci poate exploda laughing, ram-ul e FOARTE mic! Minim 4gb trebuie, placa video FOARTE BUNA! Cat despre windows e foarte bun ca nu consuma din cerintele calculatorului si cand rulezi pe el un joc o sa-ti mearga foarte bine. Acum depinde din cauza procesorului si ram-ului iti recomand sa nu incerci sa vezi daca merge ca e posibil sa se supra incalzeasca si sa se strice. Pacat de el!

| heldeN a răspuns:

0 sanse, ti-ar trebui un quad core decent, 4gb ram, windows vista/7/8 si o placa video de generatie noua de 500+ lei cu dx 11 sau mai nou

| BlackNinja a răspuns:

Nu cred ca o sa iti mearga.GTA 5 are cerinte foarte mari.

| FlorinPx explică:

Nu e problema de ram ca mai pot adauga lejer 2gb dar cu cat as putea vinde procesorul actual si cam cat ma costa unul ceva mai bun.