| Lavynyu a întrebat:

Imi merge bine Windows Vista pe un pc cu: AMD Atlhon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 5000+, MMX, 3DNow (2CPUs), 2GB RAM, NVIDIA GeForce 6150SE, Placa video interna 512MB

8 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Merge! -> Windows Vista Home Premium - 32 bit!

| sltlp a răspuns:

Alege Windows 7 X86(sau 32 bit-e acelasi lucru)prntru configuratia ta.Cu x64 o sa mearga mai greu, deci, alege 32 bit

| Bogdanux a răspuns:

Mai bine instalezi Windows 7, e net superior in comparatie cu Vista.

| florin1979 a răspuns:

De ce nu bagi windows 7? este cel mai bun sistem de operare, si iti va merge perfect! e mai bun decat win vista.

| moldovianu a răspuns:

Binenteles,era bun ceva ram mai multi, dar merge bine si asa!

| conundrum a răspuns:

Iti merge mai bine win7 x64 decat vista

| Adrick a răspuns:

Da va merge foarete bine chiar si windows 7winking

| Stelian_7432 a răspuns:

Da o sa iti mearga bine, doar ca unele aplicatii nu o sa iti fie compatibile deoarece nu ai componentele echilibrate.