| ZaKid a întrebat:

Salut.
Am si eu o intrebare legata de jocul Crysis.
Daca am Placa Video nVidia 8400 256 MB, Procesor "Dual Core" 2140 gHz, 1 GB Ram o sa imi mearga sacadat?
Am pus in ghilimele Dual Core mai am o intrebare.Cand intru in START >- CMD >- MSCONFIG imi apare la numarul de nuclee sa selectez 1 sau 2, iar pe acest site:

http://www.systemrequirementslab.com/cyri

Nu imi apare Dual Core...*deschid placutza de la unitate iar pe procesor scrie Dual Core.
Mentionez ca am pierdut CD-ul cu driverele venite odaca cu computerul.

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da. Cerinte minime: 512 Placa Video, 2Gb de RAM. Cu procesorul e Ok. Driverele le poti lua de pe net de la Intel. Daca pe procesor scrie DualCore asa este. La Dual Core al doilea core este virtual> Deci nu orice program il recunoaste. Asa ca stai linistit.

1 răspuns:
| ZaKid explică:

Greseala mea x_x start->run->msconfig... Va rog sa ma ajutati...