| ZaKid a întrebat:

Am si eu Windows 7 si 1GB Ram.
Vreau sa stiu daca jocul Crysis o sa imi mearga sacadat.
Am Procesor Intel E2140 @ 2140 ghz, Placa Video nVidia 8400 GS.
Am vazut ca cere 1.5 la RAM pentru Vista si 7...
Ma gandeam ca daca le dadeam pe low o sa pot oprii sacadarea.

2 răspunsuri:
| Bogdanux a răspuns:

O sa-ti mearga sacadat.Intel E2140 am pe calculatorul vechi si e un procesor slabut chiar si overclockat cum il ai tu, plus ca te dezavantajeaza memoria RAM mica si placa video slaba. Poti incerca totusi, dar pe XP.

| Hirako a răspuns:

Da, Windows 7 mananca multe resurse.Cu Windows XP ar trebui sa-ti mearga cu grafica decenta, dar cu 7 ai slabe sanse.