| mafiot1 a întrebat:

Salut.Am si eu o intrebare si anume:Ce recomandati pentru PUBG si CS:GO sa am mai multe fps-uri? Un sistem full AMD cu noile componente ce se vor lansa anul acesta sau un sistem full Intel cu i9 generatia a 2 cu RTX 2080Ti? Dar care este cel mai bun doar pentru Gaming? AMD sau Intel?

10 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Nu cunosc, in principiu eu merg pe Intel ca e mai bun cu aducerile la zi de microcode.

| NonZarek a răspuns:

Aici după preferințe, ca și iPhone cu Samsung, la fel de puternice, dar difera de la om la. Om, dacă ii place iPhone va spune ca iph e mai bun și tot asa.
Pentru gaming ambele sunt bune, dacă luam cele mai noi și puternice componente de la AMD și de la inteles și le egalam sunt la fel. Eu as prefera Intel, m-am obișnuit cu el, îmi place cum merge, drivere și tot, AMD parca se încălzește cam tare, procesorul lor zic, se încălzește, doar dacă ii faci un sistem de cooling mai scump.
Pentru a avea fps mai multe e logic ce trebuie sa faci, placa video, procesor, memorie ram, sa bagi practic componente mai medium sau high level gaming ȘI NU vei avea probleme. Eu prefer sistem full Intel

| Frank51 a răspuns:

Oare care masina e mai buna, Bugatti sau Lamborghini... cam asa suna asta.

| Wr3nch a răspuns:

Intel si NVidia dar vezi ca configuratiile ultra is si scumpe:))
https://www.pcgarage.ro/......-garantie/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deși ma îndoiesc ca o sa îți cumperi tu un sistem de genu, Intel e mai bun

| mngzx a răspuns:

Intel

| DenisCostea4224 a răspuns:

Rtx on/Rtx off

| arianapham a răspuns:

Acesta a fost un post bine structurat piano tiles 2 și vă apreciez că ați ales un stil unic de scriere aici

| Liniuta1 a răspuns:

Daca inoti in bani, asteapta pana pe 7 iulie ca apar pe stock procesoarele Ryzen 3000 si placile video Navi.

| NicolaeCristianAnonymous a răspuns:

Salut,Intel= ****, slab, tepari
Recomand un sistem amd ryzen 7 2700x cu o placa video nvdia rtx 2080ti. Amd ryzen 7 2700x e cu mult mai ieftin si mai puternic decat i9. Daca nu ma crezi, fa o comparatie un processor amd ryzen 3 2200g care e mai ieftin si mai rapid decat un i5 uitate pe Youtube si pe diverse siteuri, si chiar e real.