| Alecsandruu1 a întrebat:

Salut,am și eu o întrebare. Vreau să-mi iau o placa video dar nu știu cum sa caut sa văd dacă se potrivește cu placa mea de baza. Menționez ca placa mea de baza este: Hewlett-Packard
Model-3396
Graphic interface:
Version- PCI-Express
Link width- x16 MAX.supported x16 sau cel puțin așa apare acolo! Va rog sa ma ajutați! Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| DamnedDark a răspuns:

Toate placile video sunt compatibile cu acea placa de baza.
Singurele probleme ar putea aparea daca ai un procesor slab (caz in care o placa video foarte puternica va fi gatuita de procesor) sau la sursa (daca e sub 450-500W) daca vei pune o placa video cu cunsum mare, dar la placi video sub 700RON nu ar trebui sa ai probleme.

2 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Pai compari slotul cu cel de pe placa video.

| Alecsandruu1 explică (pentru DamnedDark):

Mulțumesc pentru răspuns