| Gamer117 a întrebat:

Salut,am si eu o mica problema. Recent am descarcat Team Fortress 2(varianta steam). Cand il deschid se aude un sunet si imi spune ca nu am pixel shader 1.1 si nu pot rula jocul. Probabil o sa-mi spuneti sa-mi iau o placa video noua dar nu imi permit una...
Am avut aceeasi problema cu GTA San Andreas si am reusit sa-l fac sa mearga cu 3d-analzyer. Daca vreau sa fac asta si cu tf2 nu pot pentru ca imi cere un executabil al jocului si el fiind varianta steam nu are un fisier executabil direct, este un shorcut de pe internet. Ce are trebui sa fac? sad

1 răspuns:
| edit28 a răspuns:

Du-te in games in steam, click dreapta pe TF2, properties, launch options, sterge tot (daca e ceva) si scrie -autoconfig