| MarianAlex112 a întrebat:

Am si eu o problema am placa de baza gigabyte G41MT-D3V care suporta 8Gb ram... am cumparate 8gb ram si imi recunoaste doar 3 gb ram "installed memory(RAM): 8, 00GB (3, 00GB usable) si imi merge PC-ul urat rau

Răspuns Câştigător
| kingtigerfan45 a răspuns:

Iti trebuie windows pe 64 biti
Funda?big grin

| MarianAlex112 explică (pentru kingtigerfan45):

Asa ma gandeam si eu dar nu il pot instala... imi trebuie original sau ce?

| kingtigerfan45 a răspuns (pentru MarianAlex112):

Poti sa il iei si piratat de pe internet dar nu e tot la fel de bun si iti mai da bluescreen-uri rar
iti recomand un windows 7 ultimate pe 64 de biti original dar e foarte scump
poti lua unul de pe internet
cauta pe google pentru mai multe detalii

| MarianAlex112 explică (pentru MarianAlex112):

Da trebuie original. la mine imi merge deoar wins 7 pe pc original alt fel nu pot instala si nu am decat wind 7 de 32bit original

| MarianAlex112 explică (pentru kingtigerfan45):

Piratat nu se instaleaza... trebuie original... cand instalezi unul piratat iti apare img neagra si nu se mai instaleaza am descarcat cel putin 30-40 de wind 7 64bit si nici unul nu sa instalat. si nu pot instala decat unul care e original dar e de 32biti

| MarianAlex112 explică (pentru kingtigerfan45):

Salut. am avut probleme cu procesorul... aveam un pentium 3.6 dual si s-a dus de aia imi facea figuri cu windows-ul acum pot baga orce windows