| pwf98 a întrebat:

Salut
Am si eu o problema cu pc am instalat Windosu am instalat toate drivele.inclusiv cel de internet imi merge tot in afara net imi apare chestia asta [ Ethernet Controller ]cu semnul excamari cu galben si zice sa-l instalez dar nu stiu cum
Spuneti si mie ce sa fac va rog frumos
Dau funda pentru cine da raspuns bun

2 răspunsuri:
| DDCC a răspuns:

Intră în Device Manager
Pentru Windows Xp: Apeși pe Start, Settings, Control Panel, dai dublu click pe Systems> Hardware> Device Manager.
Pentru Windows 7 click pe Start, cauți Device Manager și îl execuți. Dai dublu click pe Network Adapters și îți va apărea ceva cu Ethernet dai click dreapta pe el> Scan for hardware change, sau Enable ori încerci Uninstall după care Install. Dacă nu funcționează instalezi iarăși driverul pentru placa de rețea sau downloadezi altul de la cine are net, folosind informațiile despre placa de rețea (numele/name, modelul/model, driver version) pe care le poți vedea dând click dreapta pe Ethernet, Properties și Driver. Sper că te vor ajuta informațiile!

| pwf98 explică:

Am incercat dar degeaba
Dar daca schimba placa de retea va merge internetu