| Gabi_David_1994 a întrebat:

Salut, am si eu o problema cu PC-ul, de ceva timp adica de vreo 5 zile jos la bara de start imi tot apare si imi dispare o imagine si imi iese din orice joc, de abia am reusit sa fac un print screen in Task Manager deoarece apare si dispare in 2 secunde, iar acest proces se numeste liveupd. exe daca stie cineva cum pot sa il sterg sau sa ii fac ceva sa numai apara, mentionez ca am Windows 7 ultimate 32 bit.Multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| GREYCOBRA a răspuns:

Nu ai pentru ce doar spune-mi daca ai rezolvat problema.

7 răspunsuri:
| GREYCOBRA a răspuns:

Ce am gasit eu : iveupd. exe is a Windows process associated with AOpen Display Drive LiveUpdate Wizard from AOpen Inc.

Liveupd. exe is a Windows file created by AOpen. The file is usually found in Program Files\AOpen\Multimedia Utilities folder. If you find it anywhere else, Please note that liveupd. exe could be a virus, trojan, worm, or spyware.

| Gabi_David_1994 explică (pentru GREYCOBRA):

Nu am gasit folder-ul AOpen, oricum multumesc ca te-ai interesat si eu de azi dimineata tot caut si tot caut dar nu am rezolvat nimic.

| GREYCOBRA a răspuns (pentru Gabi_David_1994):

Daca nu gasesti AOpen se poate sa fie un virus. Ce antivirus ai?

| Gabi_David_1994 explică (pentru GREYCOBRA):

Avira, am facut toate update-urile si la antivirus si la pc dar nu stiu de ce nu imi gaseste nimic, daca crezi ca alt antivirus mi-ar rezolva problema recomandami-l.Multumesc

| GREYCOBRA a răspuns (pentru Gabi_David_1994):

Incearca Microsoft Security Essentianls, acesta il am eu dar am multi prieteni care folosesc Karsperksy, cred ca si acesta e bun.

| Gabi_David_1994 explică (pentru GREYCOBRA):

Multumesc frumos, le voi descarca si voi da o scanare si voi reveni sa va iti spun daca am rezolvat problema, oricum multumesc frumos.

| Gabi_David_1994 explică (pentru GREYCOBRA):

Am rezolvat problema era din cauza antivirusului, l-am schimbat cu Karspersky si numai am nici o problema, multumesc de ajutor.

| GREYCOBRA a răspuns (pentru Gabi_David_1994):

Nu ai pentru ce doar spune-mi daca ai rezolvat problema.