| Danutul22 a întrebat:

Salut,am si eu o problema,din greseala,am sters un New Text Document in care aveam scrise niste chestii destul de importante,pe care nu pot sa mi le amintesc, exista vreo solutie de a le recupera? Le-am sters si din recycle bin btw

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. Cand stergi ceva de pe un hard disk de fapt calculatorul marcheaza locul din memorie cu fisierul ca fiind "liber" si suprascrie date noi peste ce era anterior. Calculatorul nu sterge "efectiv" ceva niciodata. Doar marcheaza locuri ca fiind libere si suprascrie. Acum locul din memorie unde ai tu documentul apare ca fiind liber. El este acolo dar computerul considera ca poate sa scrie date noi peste el pentru ca tu nu mai ai nevoie de el. Tie iti apare ca fiind "sters". Este foarte probabil ca in acel loc marcat ca fiind gol sa se fi scris deja date noi peste fisier. In momentul de fata doar cei de la FBI mai pot sa descurce ce era scris inainte in acel loc. Scuze.

1 răspuns: