| TbW a întrebat:

Am si eu o problema la un laptop. Am un Sony VAIO si aveam windows 7 care mergea greu si am zis ca schimb eu windows fara cd. Am descarcat un windows 10 de la Microsoft si acolo s-a incarcat instalarea pe desktop la w7. A durat putin pana cand s-a pregatit si apoi am dat instaleaza... S-a stins laptopul iar apoi s-au incarcat niste updateuri de la windows si s-a facut ecranul negru si l-am oprit. Acum cand pornesc laptopul ramane blocat la imaginea de la LOGO si nu se mai intampla nimic. Tin sa precizez ca nu am bootat nimic. A fost o simpla instalare pe desktop. Imi poate spune si mie ce sa ii fac sa porneasca? PS: Scuzati topicul " Jocuri PC".

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Reinstalezi de pe un CD sau stick USB. Se pare că instalarea ta nu ajunsese la final, și oprind calculatorul practic l-ai lăsat fără sistem de operare.