| busyborsa a întrebat:

Salut am si eu oo problema la pc

1.M-i-am bagat ca navigator google chrom si caand dau dublu clik pe el nu imi intra in el si cu alt navigator merge de ex opera sau mozila

2.Cand dau sa imi bag un anti virus pe pc imi apare un tabel si scre cam asa ceva in el stuting down si mi se stinge pc

3.Ccand reau sa intru in local disk d unde mis jocurile programele imi intra in C

Răspuns Câştigător
| Petrica44 a răspuns:

Ok.In primul rand descarcaprogramul asta : http://your-uninstaller.softonic.com/ (are si limba romana).
Dupa ce l-ai instalat ii pui serialul asta :
Serial Number Name: sharyn kolibob
Serial Number: 000016-9P0U6X-N5BBFB-EH9ZTE-DEZ8P0-9U4R72-RGZ6PF-EMYUAZ-9J6XQQ-89BV1Z
Reinitiezi pc-ul si apoi cand il deschizi, in partea stanga ai un meniu.Dai clik pe (limpiar disco) si acolo alegi C si D. Dupa ce termina de cautat, iti apare inca o fereastra, unde iti spune sa le elimini.Toate arhivele gasite sunt nefolositoare, adica le poti sterge linistit.
Pe urma jos la baza programului, mai ai un meniu.Alegi prima data opera si dai clik in dezinstalare rapida, urmand pasii si asteptand sa se stearga din calculator... apoi mozilla si in final google chrome.
Dupa aia antivirusul pe care-l ai il dai jos, tot cu programul asta.Dai clik pe el in program si pe urma in dezinstalare rapida.Reinitiezi calculatorul din nou.
Iti instalezi google chrome de aici:
https://www.google.com/chrome?hl=ro
Dupa ce l-ai instalat, daca nu ai antivirus cumparat descarca Bitdefender internet security 2012 de aici:
http://www.bitdefender.ro/solutions/internet-security.html In stanga ai pentru versiunea de proba, de evaluare.Iti pui id. de mail si continui.In timpul instalarii, iti va cere serial (licenta valabila) o pui pe asta:
75BE25A15232DEFDAA0A
Termini instalarea si pe urma reinitiezi calculatorul.Cam asta este. Sper ca intelegi.Ce nu intelegi ma intrebi, ok? Bafta!

4 răspunsuri:
| Petrica44 a răspuns:

Formuleaza te rog, alte intrebari mai clare si scrise corect gramatical.In cazul de mai sus, risti sa intelegi doar tu...ce-ai scris.

| busyborsa explică (pentru Petrica44):

M-i-am bagat ca navigator google chrom si caand dau dublu clik pe el nu imi intra in el si cu alt navigator merge de ex: opera sau mozila

Si nu ma mai lasa sa nici sa il dezinstalez big grin

2.Cand dau sa imi bag un anti virus pe pc de ex:nod32 imi apare un tabel si scrie cam asa ceva in el stuting down si mi se stinge pc

3.Cand vreau sa intu in Lokal Disk D(unde mis jokurile si programele)Imi intra automat in C big grin

| busyborsa explică:

1.Miam bagat ca sa navigez pe internet ca google chrom l-am instalat tot si cand dau sa intru in el adica caand dau clik pe el nu imi intra big grin.Si cu alt navigator merge de ex opera min 8 sau Mozila

2.Dorsec ca sa imi bag un anti virus pe pc de ex nod32 si cand dau sa il instalez imi apare un tabel si scrie cam asa ceva in el stutting dwon si mi se opre pc big grin

3.Cand vreau sa intru in Lokal Disk D(Unde mis jokurile si programele).Imi intra automat in C.

| busyborsa explică:

Da imi merge am facut exact cum mia sp mersi mere toto big grin happy :X