| SefuTauMereu a întrebat:

Salut,am si eu un server de cs 1.6 si nu-mi permit sa-l hostez,serverul merge,eu ma pot juca pe el,cum fac sa poata intra si alti playeri pe server cat timp tin eu serverul pornit? Eu am internet prin modem de la romtelecom,din cate am aflat pot sa intre doar cei cu acelasi IP ca al meu,cum sa fac sa "schimb" ip-u unui prieten si sa arate ca este exact ca ip-u meu, cum ar fi internet prin LAN

3 răspunsuri:
| Sasha24 a răspuns:

Trebuie sa suni la cei de la romtelecom. Ai blocat portul 27015 extern, trebuie sa le spui sa ti-l deblocheze din firewall. Din ce cunosc eu, sunt obligati sa iti deblocheze portul, nu au voie sa iti restrictioneze internetul in niciun fel, chiar poti suna la protectia consumatorului pentru asa ceva. Totusi pentru a nu te complica, recomand http://hqh.ro/hosting/cs, cu doar 4 Euro pe luna poti avea un hosting decent, fara limita la ceva. Ieftin si eficient.

| SefuTauMereu explică (pentru Sasha24):

Sa imi deblocheze portul 27015? nu prea inteleg eu am ip-u la net 192.168.1.100 si la server am tot 192.168.1.100 si la sfarsit :27015 dar pot sa pun la server si 27016 sau 27017

| Zoro_Nae_1905 a răspuns:

Nu poti sa faci asa ceva decat daca ai in casa rooter si faci retea. da poti frumos sa tragi dupa net un sv de cs gata facut si poti sa te joci cu prietenii tai... fara nici o prolema