| ninut18 a întrebat:

Salut,am un Acer z5wah si am avut windows 8.1 siacuma am instalat win 10 si numai merge touchpad-ul dupa instalare, nu merge fn+ f7.

Răspuns Câştigător
| iwantananswer a răspuns:

Salut,am avut si eu la windowsat un Acer,sunt mai pretentioase putin,la tine ori nu este windows-ul bun,ori nu iti ia driverele, incearca sa instalezi alt windows sau daca nu caonecteaza un mouse la el ca sa poti naviga si cautati driverele manual, eu tot asa am facut am cautat driverele manual, daca alegi sa le cauti si tu, le gasesti pe site-ul oficial de la Acer mult succes

| ninut18 explică (pentru iwantananswer):

Am schimbat windows-ul

| iwantananswer a răspuns (pentru ninut18):

Functioneaza?

3 răspunsuri:
| nashu40 a răspuns:

Salut.
Nu mai corespund driverele. Trebuie sa cauti altele manual, daca nu si le-a luat la instalare. Recomandat e sa cauti pe site-ul producatorului, dar atentie : cand il descarci, ai grija sa fie pentru sistemul tau de operare. Si sa te uit de asemenea ce capacitate are si data la care a fost emis.
Mai ai o varianta, cu softurile ce cauta automat driverele lipsa din calculator. Cel mai bun cred ca e Driver Booster.
Succes!