| DjGrasu a întrebat:

Salut, am un card microSD de 1 GB, si inainte imi mergea acu am luat un telefon nou, si cand al bag in telefon nu m-il primeste, l-am bagat prin cititorul de carduri la PC si nici acolo nu mi-l primeste, oare ce are? ce pot sa-i fac?

1 răspuns:
| AlinutzaMariutzzza a răspuns:

Hmm...pai...daca cardul l-ai cumparat inainte de telefon si nu-ti merge inseamna ca nu-i bun telefonul in care il bagi si inca o chestie: uita-te pe card si vezi ce marca e, daca nu e aceeasi marca cu tel. nu-l poti baga. CE POTI SA-I FACI? Pai cea mai buna solutie e sa te duci la magazin sa-l intrebi pe nenea sau pe tanti' de acolo ce card se potriveste la tel. respectiv, i-l arati, iti da unu bun pe care il si probezi in acelasi timp, si ceri garantie pe el si toata lumea-i fericita!