| Mercore a întrebat:

Salut.

Am un controller de xbox 360 wireless cu receiver pentru windows, adica ma pot juca cu el pe PC. E putin cam neplacut, atunci cand ma joc si se opreste datorita faptului ca se duc bateriile. Intrebarea mea este: Este vreun incarcator compatibil cu PC-u? Gen sa ma joc si sa incarce in acelasi timp, ca si cum as avea controller cu fir.

Multumesc

2 răspunsuri:
| Romaniamafia a răspuns:

Il desfaci, indepartezi acumulatorul sau bateriile si lipesti pe pinii de + si - un adaptor cu tensiunea corespunzatoare. Ca sa il folosesti trebuie doar sa il bagi in priza.