| layschip a întrebat:

Am un joc numi Flight Simulator X Deluxe si nu stiu cum se joaca si daca-mi puteti spune si mie cum controlez avioanul cum pornesc moturul, etc. va rog ajutati-ma! Cel care ma ajuta primeste

Răspuns Câştigător
| VATSIM a răspuns:

Heh...este foarte greu la inceput daca nu ai notiuni de baza. Vezi ca in simulator vei gasi niste lectii care te vor invata pas cu pas sa zbori. Gasesti informatii si pe www.vatsim.net/prc sau pe www.vateud.net la training (acestea sunt site-urile unei retele de zbor virtuale)

1 răspuns:
| RocKzZ a răspuns:

P pause
Esc end flight
Alt (Hold) display/hide menus
Shift + F10 kneeboard
F3 faster (increase throttle)
F2 slower (decrease throttle)
ON THE GROUND
Ctrl +. parking brake apply/release
. brakes apply/release
IN THE AIR
G landing gear up/down
F6 retract flaps incrementally
F7 extend flaps incrementally
VIEW COMMAND + = zoom in
- = zoom out
F9-F12 select views
S cycle view categories
A cycle views within a category
W cycle 2-d panel views
MISSION COMMANDS
U display/hide mission compass and pointer
K cycle mission compass and pointer
Ctrl +; reset mission
; save mission

Funda? big grin