| gmxromania78 a întrebat:

Am un joc pe nume LIMBO, dar cand inru in el scrie asa : "limbo. exe - unable to locate component "
"This application has failed to start because d3dx9_43. dll was not found. Re-installing the application may fix this problem."

9 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Descarca si Reinstaleaza jocul de aici:
Limbo [PC]
Download link: http://www.megaupload.com/? d=RI383Q1D

Jocul tau nu era complet ->lipsea un dll.
Bafta!

| Dimitrix a răspuns (pentru neluL):

Ma megaupload a fost inchis prin 2010

| neluL a răspuns (pentru Dimitrix):

Megaupload a fost inchis pe 19 ianuarie 2012! Nu uit ziua asta.

| Dimitrix a răspuns (pentru neluL):

Tot aia...happy

| neluL a răspuns (pentru Dimitrix):

Tot aia...dar nu esti atent la detalii!
Raspunsul meu a fost postat pe 21 Septembrie 2011 adica ai inviat un thread care era inchis de un an jumate.

| Chu a răspuns:

Buna
Probabil ai mutat vreun fisier din joc daca nu incearca sa-l reinstalezi asa o sa.ti mearga sau cauta fisierul respectiv pe net si il copiezi in fisierul jocului.
Sper ca te.am ajutat.
Bafta

| SerbanSnake a răspuns:

Ia icneraca sa intsalezi directx 9 http://filehippo.com/download_directx/

| BCosmyn a răspuns:

Descarci d3dx9_43.dll fixer tool de aici:http://www.dll-files.com/fixer_download_go1.php?dll=d3dx9_43 si dai un scan. Sper ca am fost de ajutor. :D funda?

| Dimitrix a răspuns:

D3dx9_43. dll este o parte din directX 11. Tot ce trebuie sa faci este sa te duci pe google, scrie directx 11 free download, il descarci, il intalezi si dupa te joci limbowinking