| amazonul11 a întrebat:

Salut, am un laptop Acer aspire 5252
am 6 gb ram pe el, ceea ce e foarte ok
dar intrebarea mea este ce procesoare si placi video suporta aceasta placa de baza?
deoarece procesorul e un amd single core de 2.4 ghz 512 kb de cache, si placa video ati radeon de 256 mb, si vreau sa ii fac un update deoarece e foarte slab, si nu stiu ce suporta

Răspuns Câştigător
| CM7YRE a răspuns:

Procedeul nu-i chiar atat de "usor", in functie de modelul avut, poate sa fie ca un reballing https://www.youtube.com/watch?v=GaZ3y_eb7lk sau poti doar sa o inlocuiesti, dar majoritatea merg pe ideea de reballing, se desfaca "la cald" chipul placii tale video si se inlocuieste cu altul. Du-te la un service, cel mai probabil, in functie de modelul dorit, o sa te coste prea mult, si mai repede iti cumperi alt laptop sau o placa video externa, ori un calculator. Cel mai usor iti pui un ssd sa te ajute la incarcarea jocului, si a sistemului de operare. http://l.profitshare.ro/l/3804446

1 răspuns: