| L0v3isTheWaY a întrebat:

Am un laptop BENQ, cei drept este putin cam vechi, dar vreau sa va intreab de ce imi merge greu cand intru pe internet ( ca viteza am 100Mbps, si nu cred ca e din cauza asta). Se poate sa-mi mearga greu pe net din cauza procesorului Intel(R) Celeron(R) M CPU 440 @ 1.86 Ghz.

2 răspunsuri:
| Sobi a răspuns:

E Intel(R) Celeron(R) un procesor, slabut.GHZ-ul e ridicat, ce-i drept, dar modelul nu este unul de invidiat, plus ca, sa ne gandim putin, in orice caz, piesele de PC sunt superioare peste cele de laptop.E posibil din cauza procesorului, placa de baza, sau placa video(cel mai rar caz).

| andruana1990 a răspuns:

E diferenta la Mbps. sunt biti si baiti.