| cockye a întrebat:

Salut am un laptop compaq presario cq60 am o problema intru intr-un joc si in cateva minute fundul laptopului se incalzesti extrem de tare si mi se stinge laptopu. Ce are help me. Ce as putea face? sad
Funda.
Merci. :*

Răspuns Câştigător
| FLAVIUS_4030 a răspuns:

Probabil jocul este prea mare pentru laptop-ul tău ăn sensul că nu ai suficienți rami și placa video este prea mică pentru cerințele acelui joc. Din această cauză, placa video se ăncîlzește tare și pentru a preveni arderea plîcii, laptop-ul se stinge.

4 răspunsuri:
| cockye explică:

Poy cand tin laptopu deschis vreo 3 ore mi se stinge chiar daca nu sunt intrat, ma joc fifa online in 5 minute se stinge si cand ma joc fifa 07 se stinge in 10 cam asa dar porblema e ca pc mi se stinge si daca nu sunt pe nimic numai ca dureaza mai mult vreo 3 ore si plus ca eu las o parte a fundului sa se aeriseasca

| cockye explică:

Madalin11 esti bleg laptopu e pentru orice nu pentru afaceri cunosc multi care au laptop si nu pentru afaceri oh go on oricum habar nu ai.Ce sa imi fie rusine?

| Rek200 a răspuns:

Doar intr-un anumit joc sau si in altele? daca doar intr-un anumit joc nu duce procesorul...

| madalin11 a răspuns:

Bai nu tie rusine se intrebi adica n-ai minte omule daca esti om gen care i place games de ce tiai luat laptop laptopurile sunt pentru afaceri etc nu pentru games oricum nu ai ce sa faci daca vrei jocuri ia-ti pc